Kelimeyi giriniz

Dünyada

Günümüzde dünyaya baktığımızda; Uluslararası Profesyonel Aromaterapistler Federasyonu (IFPA), Uluslararası Aromaterapistler (IFA), NAHA (National Association For Holistic Aromatherapy) ve Uluslararası Aromaterapistler Birliği (AIA) gibi kuruluşlar, bu alandaki eğitim ve araştırmaların yapılmasından uçucu yağların üretimine, elde edilişinden kullanım alanlarına kadar ilgili standartların düzenlenmesinde öne çıkan otoritelerdir.

Aromaterapi uzmanları aromaterapinin modern dönemdeki ana vatanı sayılan Fransa dışında, ABD, Kanada, İngiltere, Avustralya, Japonya, Güney Kore, Meksika ve Türkiye de dahil olmak üzere 20’den fazla ülkede meslek birlikleri olarak faaliyet göstermektedir.

Modern yaşamın şartlarından çok yönlü olarak yıpranan ve yorulan insanoğlunun tekrar doğaya dönme arzusu, aromaterapi gibi doğal yöntemler konusunda farkındalığın artmasında önemli bir etkendir. Öte yandan konuyla ilgili dünyanın farklı ülkelerinde yapılmakta olan bilimsel düzeydeki çalışma ve araştırmalar aromaterapi ve bitkisel kürlerin yararlarını ortaya koymaktadır.

Modern aromaterapi sağlıklı bir yaşama giden yolda beden, zihnin ve ruhun şifası için önemli bir tamamlayıcı yöntem olarak görülmektedir.

participants
botanica-map-tag